Laste- ja noortelaager

Laste ja Noorte Kriisiprogrammi spetsialistide mitmeaastane töökogemus on näidanud kuivõrd oluline on pärast pereliikme (ema, isa, õde/vend) kaotust pakkuda professionaalset abi neile lastele ja peredele, kes ei tule omal jõul leinaga toime. Eriti kui tegemist on olnud vägivaldse, traagilise või ootamatu juhtumiga.

Pakume neile lastele osalemist aastases programmis, mis sisaldab perekonsultatsioone, nädalast suvelaagrit ja kahte 3-päevast jätkulaagrit. Programmis saab aasta jooksul osaleda kuni 45 last üle Eesti.

Kellele?

Leinavatele lastele ja noortele vanuses 7 kuni 18 aastat, kelle perekonnas on keegi surnud või hukkunud viimase kahe aasta jooksul.

Miks?

Tihti on lapse lein ja masendus nii intensiivne ja sügav, et täiskasvanul on raske temani jõuda. Laps võib jääda oma valusate tunnete ja mõtetega üksi. Õpetajate puudulikud oskused ja pereliikmete endi üleelamised takistavad last toetamast. Kaotusel on tavaks mõjutada igapäevast elu pika aja jooksul. Tekkida võivad näiteks muutused käitumises, keskendumis-ja suhtlemisraskused, mitmesugused väljendamata hirmud, terviseprobleemid.

Rohkem informatsiooni laagrite kohta SIIT